Огляд Оплата частинами

Телескоп Arsenal GSO Dobson 8 Deluxe

 • Виробники GSO (Taiwan)
 • Код товару: GS-680
 • Доступність: Нет в наличии
 • 0грн.

- +

ЗНИЖКА 2% при замовленні через сайт (акція). БЕЗКОШТОВНА доставка при замовленні від 1000 грн (до 1000 грн доставка по Києву 50 грн). При замовленні до 14:00 в робочий день відправка у той же день. Оплата при отриманні у відділенні "Нова Пошта", за безготівковим розрахунком, кредитною карткою VISA, MasterCard. Офіційна гарантія від виробника. Обмін/повернення протягом 14 днів.

Дана модель створена, щоб запропонувати любителям астрономії телескоп з досить великою апертурою і чудову якість зображення за розумною ціною.

ОСОБЛИВОСТІ телескопу Arsenal GSO Dobson 8 Deluxe:

 • Діаметр об'єктиву 203 мм. Фокусна відстань 1200 мм.
 • Високоякісна заводська оптика. Телескоп системи Н'ютона оснащений головним параболічним дзеркалом. Використовується оптичне скло BK-7. Загальна точність виготовлення поверхні дзеркала, до λ/12.
 • Покриття дзеркал Enhanced Aluminum. Коефіцієнт відображення 96%! Встановлений вентилятор для швидкого охолодження головного дзеркала перед початком спостережень.
 • Високоякісний фокусер
  У телескопі використовується високоякісний двошвидкісний фокусер Крейфорда 1:10, який має більш плавний рух, не залишає подряпини на окулярах завдяки використанню компресійного латунного кільця.
  Фокусер забезпечений перехідник з 2" на 1,25".
 • Механіка високої якості. Конструкція металевої труби дуже міцна. Оптичні елементи надійно зафіксовані, завдяки чому телескоп важко раз'юстувати.
 • Простота складання. Складання та налаштування телескопу нескладне. Просто встановіть зібране монтивання на землю, прикріпіть до нього трубу телескопу і розглядайте нічне небо, переміщаючи трубу вгору або вниз, або з боку в бік.
 • Простота у керуванні. Монтування Добсона. Телескоп керується з легкістю однією людиною. Вага та розміри досить малі. Труба з легкістю поміщається на задньому сидінні більшості автомобілів. Телескоп керується вручну навколо горизонтальної (азимут) і вертикальної (висота) вісях. Плавність руху при керуванні телескопу досягається використанням роликових і тефлонових підшипників.
 • Контроль якості. Кожен телескоп тестується заводом-виробником.
 • Телескоп відмінно підходить для спостережень зоряних скупчень, галактик і газових туманностей. Ви побачите сотні зірок в кульових і розсіяних скупченнях. За допомогою цього телескопу Ви зможете бачити дрібні деталі в планетарних туманностях - залишки старих, вмираючих зірок. Ви побачите спіральні рукави у багатьох галактиках. Можна побачити багато красивих деталей в туманності Вуаль в сузір'ї Лебедя. Спостереження Місяця і планет вимагають використання відмінної оптики. Невелике вторинне дзеркало з чотирма тонкими розтяжками забезпечує більш детальні зображення, ніж це можливо з великим вторинним дзеркалом з трьома товстими розпірками.

Розглянемо телескоп Arsenal GSO Dobson 8 Deluxe більш детально. (Огляд підготував Дмитро Федотов. Експерт-консультант з оптичних приладів, виконавчий Директор фонду "УКРАСТРО").
У цьому огляді ми розповімо Вам про найбільш простий, універсальний і в той же час дуже потужний аматорський астрономічний прилад. Астрономи-любителі всього світу жартома називають ці телескопи «астробазукамі» або «астрогарматами». Отже, мова піде про телескоп Добсона.
Цей геніальний у своїй простоті і в той же час дуже ефективний і відносно недорогий інструмент - безперечний фаворит для всіх, кого вабить глибокий космос. Недарма найбільші любительські телескопи - Добсон. Діаметр їх об'єктивів в деяких випадках перевищує 1 метр, а телескопи з об'єктивами від 300 до 600 мм стали цілком буденним явищем.
Отже, в даному випадку нами буде розглянута модель від добре відомої тайванської компанії Guan Sheng Optical Co., Ltd. До речі кажучи, оптика і комплектуючі саме цього виробника застосовуються на багатьох телескопах, що продаються у нас і за кордоном під вельми іменитими торговими марками. В Україні ж фірмові вироби Guan Sheng Optical представлені під брендом ARSENAL.
Телескоп Arsenal GSO 8" Dobson відрізняє продумана конструкція і комплектація, висока якість та розумна ціна. Пакування міцне, якісне і надійне. Нічого зайвого, все так як треба
.

  

Що спочатку порадувало - так це простота складання. На нього Вам знадобиться не більше півгодини. При цьому даний процес не складніше складання тумбочки біля ліжка. Справа в тому, що монтування дерев'яне, а точніше, з торцованого вологостійкого ДСП.

  

Складання ведеться за допомогою меблевих конфірмантів і торцевого ключа, що входять у комплект. У процесі складання головне - не забути прокласти між основою монтування і "вилкою" голчастий підшипник, який забезпечує легкість наведення труби телескопа за азимутом. Конструктивно, підшипник - це пара листів оцинкованої бляхи товщиною 0,75 мм, між ними знаходиться пластмасова прокладка з пазами для 24 голок (Ø3х12,5), розташованих по діаметру 320 мм.

Впоравшись з цим етапом, притискаємо зверху основу "вилки" за допомогою спеціального притискного гвинта з підшипниками.

Тепер під'єднуємо до труби телескопа напіввісі, також оснащені підшипниками. На цьому моменті зупинимося особливо. Унікальною «фішкою» телескопів цієї серії є регульоване положення напіввісі уздовж вісі труби. Два гвинти фіксують напіввісь щодо бази, на якій для зручності балансування є шкала в частках дюйма. Напіввісі треба розташувати таким чином, щоб лінія, що з'єднує їх, проходила через центр ваги труби, з урахуванням ваги шукача і середнього за вагою окуляра. Така конструкція дозволяє, регулюючи притиск рукояток на вісях, зробити наведення по висоті максимально легким і чутливим. При остаточному складанні розгортаємо напіввісь таким чином, щоб вони увійшли в пази "вилки" монтування напівкруглою частиною «посадкового черевика».

  

Для точного балансування труби рекомендуємо наступну методику. Знімаємо трубу, послаблюємо гвинти, ставимо на місце, притиском передніх гвинтів регулюємо баланс, знімаємо трубу, затискаємо задні гвинти, остаточно ставимо трубу на місце.
Фінальний акорд складання - встановлення на монтування ручки для перенесення і металевої полички для окулярів. На довершення встановлюємо на трубу шукач (8х50), і наш телескоп повністю готовий до роботи
.

   

Тут зауважимо, що ручка для перенесення вельми масивна, а в поличці для окулярів можна розмістити один 2" окуляр і три окуляри стандарту 1,25". Восьмикратний шукач, що дає перевернуте зображення, має перехрестя, що не підсвічується і досить якісну оптику з зеленуватим покриттям типу FMC.
Найбільш помітними елементами, розташованими на трубі телескопу, є фокусер і вентилятор. Розповімо про них докладніше. У цьому телескопі встановлений дуже якісний і зручний двошвидкісний фокусер Крейфорда, який, з одного боку, забезпечує найвищу чутливість, а з іншого - відсутність зміщення під час перекладання напрямку фокусування. Повний діапазон фокусування 35 мм, при цьому один оберт ручок фокусування (з білого металу) зміщує окуляр щодо фокальноъ площини на 13 мм. Для мікрофокусування служить чорна ручка меншого діаметру, яка дозволяє в 10 разів збільшити чутливість фокусування (один повний оберт маленької ручки фокусеру відповідає 1/10 від оберту великої) і, таким чином, можна ідеально точно підігнати фокус.

 

Використовуючи два гвинти, розташовані уздовж вісі вузла фокусеру, Ви зможете зупиняти фокусування або змінювати силу тертя в механізмі фокусування. Усередині фланця трубки 2" фокусеру є компресійне латунне кільце, яке більш дбайливо і надійно фіксує окуляр за допомогою пари притискних гвинтів. Додається ще й адаптер для окулярів з посадочної втулкою 1,25" (також з компресійним кільцем). Він фіксує польову діафрагму 1,25" окулярів на 7,5 мм вище, ніж 2". Також у комплекті присутній адаптер з T-різьбленням для фотокамер.

Нагнітаючий вентилятор охолодження розташований на спеціальній профільній пластині з тильного боку труби. Він має охолоджувати неробочу задню поверхню головного дзеркала з метою його якнайшвидшої термостабілізації перед початком спостережень. Електричний контакт вентилятора винесено на задній фланець труби, а для живлення вентилятора використовується блок (у комплекті) на 8 елементів живлення типу АА. Там же з тильного боку труби видно оправу головного дзеркала. Рухома частина оправи притягнута до заднього фланця труби трьома юстувальними гвинтами з чорними пластиковими головками. Гвинти з білими головками - стопорні, вони фіксують результати юстування.

Товщина елементів оправи невелика (близько 4 мм), і рівномірне почергове розміщення гвинтів юстування і стопорних гвинтів призводить до неабиякої чутливості стану юстування до сили затяжки стопорних гвинтів. Іншими словами, силою затягування стопорних гвинтів ми як би виконуємо фінішне юстування. Говорячи про юстування, згадаємо і особливості розміщення діагонального дзеркала, яке розташовується в пластмасовому ложе. Дзеркало фіксується в ложі Г-образною скобою. Пластмасове ложе, в свою чергу, кріпиться до частини оправи, що юстується, а та - до бази оправи, підвішеної на тонких (товщиною 1,2 мм) сталевих розтяжках.

Як бачимо, в телескопі присутньо багато технічних рішень, які вигідно відрізняють його серед аналогічних приладів, роблячи роботу з ним комфортною і зручною. Вага приблизно 21 кг, телескоп без особливого клопоту можна перевозити у звичайному легковику типу «Ланоса». Це цілком компактний інструмент, в який краще спостерігати, сидячи на стільчику.

Оптика виготовлена ​​зі скла марки BK-7. На дзеркала нанесене алюмінієве відображаюче покриття з захистом типу Enhance coated, що забезпечує коефіцієнт відображення у 96%. При цьому виробником заявлена ​​точність фігурізаціі поверхні головного дзеркала на рівні 1/12 довжини хвилі.
Оціночне тестування телескопа показало дуже гарну якість оптики. Дослідження дифракційної картинки за внефокалами штучної зірки дозволило оцінити якість поверхні дзеркал на рівні 1/5 - 1/6 довжини хвилі світла або дещо краще. Це дуже хороший показник для серійної оптики, що дозволяє максимально повно реалізувати можливості апертури даного інструменту в частині спостережень туманних і інших Deep Sky об'єктів. Телескоп має хороший контраст зображення, типовий для Н'ютонів з невеликим центральним екрануванням. Тут же варто відзначити
два вельми якісних окуляри, що входять у комплект постачання телескопа: 30 мм 2" оглядово-пошуковий Super View і 9мм Plossl, які складають відмінну пару. Треба сказати, що це досить продуманий і дуже щедрий варіант стандартної комплектації, який дозволяють собі вкрай мало виробників.

 

Кілька слів про практику спостережень. Керувати цим телескопом дуже легко. Завдяки наявності підшипників на вісях, телескоп дуже слухняний і рухається виключно плавно. Це дозволить Вам ефективно і комфортно спостерігати навіть зі значними збільшеннями (до 300х).
Техніка наведення на об'єкт при цьому проста і інтуїтивно зрозуміла. Лівою рукою тримаємося за край труби і, обертаючи трубу навколо вертикальної і горизонтальної осі, наводимо, дивлячись через шукач, на об'єкт, що цікавить (зазвичай на більш-менш яскрава зірка). "Поклавши" об'єкт на перехресті шукача, дивимося в окуляр невеликого збільшення. Центруємо обережними рухами руки об'єкт в поле зору пошукового окуляра, а потім вже ставимо робоче збільшення - те, що краще підходить саме для об'єкта, що цікавить.
У процесі спостережень цей інструмент розкриє своєму власникові незліченні таємниці Всесвіту. Ви зможете зазирнути на саму околицю Сонячної системи і побачити Плутон, а у таких далеких планет, як Уран і Нептун, будуть видні їх диски. Ви побачите безліч деталей на поверхні Місяця, Велика Червона Пляма і багато інших деталей в поясах Юпітера, сезонні зміни на поверхні Марса, щілину Кассіні в кільці Сатурна і багато іншого. Перед Вами постане дивовижний світ зоряних скупчень, галактик і туманностей. Вам будуть доступні тисячі об'єктів далекого космосу, всі об'єкти каталогу Мес'є і більшість об'єктів каталогу NGC. У безмісячну ніч далеко від міських вогнів Вам буде видно понад 5000000 зірок
.

Підіб'ємо загальні підсумки.
Телескоп Arsenal GSO 8" Dobson - простий, доступний, надзвичайно надійний і зручний в обігу інструмент.
Він легко збирається однією людиною. Має відмінні комплектуючі та грамотну конструкцію вузлів. Якісна оптика з гарним заводським юстуванням, яке не збивається при зміні положення труби інструменту, і багата комплектація відмінно доповнюють загальну картину. З недоліків конструкції, мабуть, варто відзначити пластик, з якого зроблено ложе для діагонального дзеркала і кришка на трубу. Він має досить великий КТР (коефіцієнт температурного розширення) і, як наслідок, при низьких температурах кришка може злітати, а діагональне дзеркало - вносити легкий астигматизм через його обтиснення пластиковою оправою. При необережному поводженні можна випадково розколоти пластикові ручки гвинтів юстування і фіксації головного дзеркала. Також не завадила б і ручка для перенесення труби. Втім, ці дрібниці не заважають характеризувати даний телескоп як кращий з інженерної та якісної точки зору модель Добсона, пропонований на нашому ринку на даний час, який успішно може реалізувати свій потенціал і принести масу приємних хвилин своїм власникам
.

Технічні характеристики
Діаметр об'єктиву 200 мм / 8"
Фокусна відстань 1200 мм
Світлосила (відносний отвір) 1:6
Макс. корисне збільшення 400х
Мін. збільшення 29х
Гранична зоряна величина 14,2m
Кутове розділення 0,69 кут. сек.
Конструктивні особливості
Оптична схема Рефлектор Ньютона
Зображення Перевернуте
Просвітлення (покриття) оптики Повне багатошарове (Fully Multi-Coated)
Монтування Добсона
Фокусер 2" Крейфорда з адаптером 1,25", двошвидкісний 1:10 (метал)
Обладнання
Шукач Оптичний 8х50 з перехрестям ниток, просвітлення повне багатошарове (Fully Multi-Coated), встановлення не потребує застосування інструментів
Окуляр 1 Super Plossl 9 мм, 1,25" (збільшення зображення 133х)
Окуляр 2 Super View 30 мм, 2" (збільшення зображення 40х)
Екстендер 35 мм, 2"
Комплектація
Комплект постачання Оптична труба з встановленим вентилятором, монтування Добсона, шукач оптичний 8х50, окуляр Super Plossl 9 мм (1,25"), окуляр Super View 30 мм (2"), екстендер 35 мм (2"), батарейний блок, інструкція з експлуатаціі, навчальна брошура "Астрономічні прилади і спостереження з ними"
Кількість місць 2
Розміри
Довжина оптичної труби 115 см
Розміри пакування Оптична труба: 32 x 40 x 128 см. Монтування: 14 x 60 x 70 см
Вага
Вага Оптична труба: 13 кг. Монтування: 12 кг
Вага пакування Оптична труба: 15 кг. Монтування: 14 кг
Гарантія
Термін гарантії 3 роки
Виробництво
ТМ GSO
Країна-виробник Тайвань

Написати відгук

Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис для того, щоб написати відгук.

Рекомендовані товари

Окуляр Arsenal ED 5 мм, 60°, 1,25'' (2208 AR)
Окуляр Arsenal UWA 6 мм, 66°, 1,25'' (2209 AR)
Адаптер до смартфону Celestron
Лінза Барлоу GSO 2x, 1.25", адаптер (BL201T)
Лінза Барлоу GSO 2x, 1.25" (BL201)

Лінза Барлоу GSO 2x, 1.25" (BL201)

Нет в наличии

0грн.

Окуляр Arsenal SWA 2,5 мм, 58°, 1,25'' (2203 AR)
Хіт продажу
Окуляр Arsenal SWA 4 мм, 58°, 1,25'' (2203 AR)
Окуляр Arsenal SWA 5 мм, 58°, 1,25'' (2206 AR)
Окуляр Arsenal SWA 9 мм, 58°, 1,25'' (2212 AR)
Окуляр Arsenal LET 15 мм, 50°, 1,25'' (2218 AR)
Окуляр Arsenal LET 25 мм, 50°, 1,25'' (2220 AR)
Окуляр Arsenal XWA 9 мм, 110°, 1,25''/2'' (2210 AR)
Окуляр Arsenal XWA 5 мм, 110°, 1,25''/2'' (2227 AR)
Окуляр Arsenal-TMB SWA Plossl 4 мм, 58°, 1,25'' (2224 AR)
Окуляр Arsenal-TMB SWA Plossl 5 мм, 58°, 1,25'' (2225 AR)
Хіт продажу
Набір окулярів та фільтрів Arsenal, 1,25'' (2100 AR)
Огляд
Набір окулярів та фільтрів Celestron AstroMaster, 1,25''
Окуляр Baader Hyperion Zoom MARK IV 8-24 мм
Лінза Барлоу GSO 2,5x, 1.25"

Лінза Барлоу GSO 2,5x, 1.25"

В наличии

784грн.

Окуляр GSO Super View 42мм, 68°, multi-layer coating, 2"
Окуляр Celestron 17мм Ultima LX 1.25-2"

Окуляр Celestron 17мм Ultima LX 1.25-2"

В наличии

5460грн.

Окуляр Celestron Zoom 8-24 мм, 1,25"

Окуляр Celestron Zoom 8-24 мм, 1,25"

В наличии

3230грн.

Теги: Купити телескоп Arsenal GSO Dobson 8 Deluxe

Рекомендуємо почитати